Gréckokatolícka cirkev farnosť Ďačov
Kalendár
Dnes je: Piatok
24. máj. 2019

Sviatok má:
dnes: Ela
zajtra: Urban
pozajtra: Dušan
včera: Želmíra

IP:35.175.248.25.
ec2-35-175-248-25.compute-1.amazonaws.com
Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar
Gréckokatolícky magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín

Biblia
Nový zákon
Nový zákon

Starý zákon
Starý zákon
Ďačov mapa

Letecký pohľad Ďačov
Vyhľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
TV vysielania
Gréckokatolícka cirkev farnosť Ďačov: Informácie

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Medzinárodný festival mládeže Medjugorje 2019 - ponuka ubytovania
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Streda, 15.05. 2019 - 16:56:03 (3 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 237 bajtov | Hodnotenie: 0)
Deň rodiny v Centre pre rodinu na Sigorde
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Streda, 15.05. 2019 - 16:46:43 (2 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 205 bajtov | Hodnotenie: 0)
ZÁVISLOSTI A RODINA skúsenosti a svedectvá Komunity Cenacolo
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Sobota, 26.01. 2019 - 22:32:13 (79 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 215 bajtov | Hodnotenie: 0)
Prednáška - Exodus: od reality po Kristologickú interpretáciu
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Sobota, 26.01. 2019 - 22:29:22 (59 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 211 bajtov | Hodnotenie: 0)
Deň otvorených dverí Katolíckej univerzity v Ružomberku
Informácie
Plagát
Plagát
Plagát
Autor: o.Jan - Sobota, 26.01. 2019 - 22:21:03 (41 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 605 bajtov | Hodnotenie: 0)
Deň otvorených dverí na SZŠ sv. Bazila Veľkého v Prešove
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Pondelok, 03.12. 2018 - 13:51:55 (78 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 209 bajtov | Hodnotenie: 0)
Jesenná zbierka na Charitu
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Sobota, 24.11. 2018 - 16:41:54 (107 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 209 bajtov | Hodnotenie: 0)
Sýrsky arcibiskup pozýva na stretnutie na Slovensku
Informácie
Plagát

Milí priatelia a podporovatelia ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi,

o niekoľko dní nás čakajú dve významné udalosti – nultý ročník celoslovenského Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom (TPPK) a návšteva vzácneho človeka, Mons. Antoine Chahdu, arcibiskupa z Aleppa v Sýrii. Pri tejto príležitosti sme pre Vás pripravili viaceré podujatia v rôznych mestách Slovenska.

Vás, našich vzácnych podporovateľov, darcov a priateľov pozývame na ktorékoľvek z podujatí v programe. Povzbuďme sa svedectvom sýrskeho arcibiskupa! Celý tím ACN Slovensko sa teší na možnosť spoznať Vás osobne a poďakovať Vám za Vaše otvorené srdce.

Osobné pozvanie otca arcibiskupa Mons. Antoine Chahdu:

Autor: o.Jan - Sobota, 24.11. 2018 - 15:05:30 (72 čitateľov)(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0)
Pozvánka na vedecké kolokvium
Informácie
Plagát

Plagát

Pozvánka na vedecké kolokvium

Gréckokatolícke arcibiskupstvo v spolupráci s Maticou slovenskou a Gréckokatolíckou teologickou fakultou PU Vás pozývajú na vedecké kolokvium s názvom Matica slovenská a gréckokatolíci, ktoré sa uskutoční 27. novembra 2018 na pôde GTF PU.

Autor: o.Jan - Sobota, 24.11. 2018 - 14:36:55 (77 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 1241 bajtov | Hodnotenie: 0)
Pozvánka na stretnutie s otcom arcibiskupom zo Sýrie
Informácie

Pozvánka na stretnutie s otcom arcibiskupom zo Sýrie

Srdečne pozývame na svätú liturgiu v pondelok 26. novembra 2018 o 16.30 hodine do Katedrálneho chrámu sv. Jána Krstiteľa, ktorú bude sláviť otec arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ a koncelebrovať vladyka Antoine Chahda, ktorý je sýrskym katolíckym arcibiskupom v sýrskom meste Aleppo. Po svätej liturgii zaznie osobné svedectvo tohto vzácneho hosťa. Slovensko navštívi v rámci Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom, ktorým sa zároveň otvára kampaň Pomoc pre Sýriu.  Mons. Chahde absolvuje niekoľko verejných stretnutí po celom Slovensku.

Autor: o.Jan - Sobota, 24.11. 2018 - 14:34:57 (52 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 1228 bajtov | Hodnotenie: 0)
Duchovné cvičenia pre zranených potratom
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Utorok, 02.10. 2018 - 18:15:00 (89 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 205 bajtov | Hodnotenie: 0)
Vylásenie protopresbyterov, Gréckokatolíckej eparchie Košice
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Štvrtok, 20.09. 2018 - 22:50:26 (94 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 235 bajtov | Hodnotenie: 0)
Mons. Milan Chautur: Musíme chrániť obete, až potom reputáciu
Informácie

Mons. Milan Chautur: Musíme chrániť obete, až potom reputáciu

Bratislava 20. septembra (TK KBS) V súvislosti s informáciami o obvinení, ktoré sa v týchto dňoch dostali do médií, oslovila Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska gréckokatolíckeho košického eparchu Mons. Milana Chautura s prosbou o rozhovor. Prinášame ho v plnom znení.

------------------

- Vladyka, čo hovoríte na zverejnené obvinenia?

Žiadneho zneužitia som sa nedopustil, nebránil som sa ani vyšetrovaniu polície, jednoducho nemám čo skrývať. Napriek všetkému, som vo vnútri pokojný. Aby sa nešírili zbytočné dohady a klebety, eparchiálny úrad dal vyhlásenie, kde sme celú vec jednoducho popísali, a každý si môže prečítať o čo vlastne šlo. Dalo sa očakávať, že skôr alebo neskôr túto vec niekto zverejní. Ale tak, ako som obvinenie odmietol, keď prišli nakrúcať dané video, odmietam ho aj teraz. Rozhodne. Ale zároveň s pokojom. 

- Keď odmietate svoju vinu, nechystáte sa na obvinenia reagovať súdnou cestou?

Nechystám. Mrzí ma, veľmi ma mrzí, že ma tá pani obvinila. A prekvapil ma aj spôsob, akým to zinscenovali. Pravdaže sa ma to dotklo. Ale nemám v úmysle púšťať sa do boja proti nej, ani proti televízii. Keď opadli prvé emócie, uvedomil som si, že by to nebol dobrý signál - pre veriacich, ani pre spoločnosť. Mohli ste si všimnúť, že som nechcel zverejniť ani meno tej pani - práve preto, aby ju nik nevyrušoval, keď príde na Slovensko. Keď sme sa v minulosti rozprávali o probléme zneužívania detí, ani vo sne mi nenapadlo, že sa toho môžem stať súčasťou práve takýmto spôsobom, že voči mne niekto vznesie obvinenie. Stalo sa. V tom všetkom som si však v jednej chvíli spomenul na dôležitú vec, ktorú v Cirkvi stále zdôrazňujeme, keď sa o tejto téme hovorí. A to je priorita obetí. Teda, že na prvom mieste máme chrániť obete. 

- Ako to súvisí s vami?

Chcem tým povedať, že si veľmi vážim podporu, ktorú mi prejavili tisícky ľudí, aj dôveru voči mojim slovám. Bol som prekvapený, koľkí sa ozvali, dokonca sa začali aktivizovať, aby mi pomohli. Veľa to pre mňa znamená, naozaj si to cením. Ale rád by som ľudí poprosil o zachovanie pokoja: verím, že pravda vyjde na povrch a moje meno sa očistí. Nesmieme však za tým účelom vyvolať dojem, že kto by sa odvážil nahlásiť zneužívanie, bude daný na pranier Cirkvi a postihne ho hnev. Tu musíme dať veľký pozor! Prosím, aby nikto neútočil ani na tú pani, ktorá ma obvinila, ani na televíziu: azda tomu naozaj uverili a mysleli si, že jej pomôžu, hoci nezvolili dobré prostriedky. To všetko ale nie je v celej diskusii to najpodstatnejšie.

- Tvrdili ste, že vás pri tom nakrúcaní podviedli...

Áno, ten spôsob ako to zinscenovali ma nahneval. A vyviedlo ma z miery aj to, akým spôsobom sa o tom začalo písať v novinách. Ale chcem povedať niečo iné. Totiž, trvám na tom, že to obvinenie je nepravdivé, zároveň však nechcem, aby sa kvôli tomuto prípadu prehĺbili obavy, že ak obeť ohlási zneužívanie, tak okolie jej to spočíta. To, že odmietam obvinenie, a ľudia mi chcú vyjadriť podporu, je jedna vec, ale určite si neželám, aby to viedlo k tomu, že sa posilnia obavy skutočných obetí z nahlásenia zneužitia. Je to veľmi citlivý problém.

- Čo znamená "priorita obetí"?

Znamená to, že pri každom prípade zneužívania sa Cirkev musí na prvom mieste pýtať nie ako chrániť vlastné dobré meno, ale ako chrániť a ako pomôcť obeti. V minulosti sa s tou prvou stratégiou narobili veľké škody. Vždy, keď sa o tejto téme hovorí v súčasnosti, pripomíname si na úvod prioritu obetí, aby sme sa na každý prípad pozerali skrze túto perspektívu, aby sme na ňu nezabudli, a nenechali sa strhnúť tým, že musíme chrániť reputáciu inštitúcie, dobré meno biskupov, kňazov, rehoľníkov, atď. Lebo to je takpovediac celkom prirodzené, ale je v tom ukryté veľké riziko pre skutočné obete. Nielenže sa im nepomôže, ale ešte sa môžu stať obeťami aj druhý raz, pretože sa na nich obráti hnev ľudí za to, že vraj chcú pošpiniť niekoho z Cirkvi. 

Ja som tu vo veľmi zložitej situácii: v hre je moje vlastné meno. Ale snažím sa zachovať si od toho aj istý odstup. A keď si uvedomím, že môj prípad je, či chcem alebo nechcem, súčasťou krízy zneužívania v Cirkvi, pripomínam si prvé pravidlo, ktoré sme prijali a opakujeme ho pri každom jednom prípade: priorita obetí. Náš naratív v celej tejto problematike nesmie skĺznuť do obranného postoja. Ja sa musím brániť, ale považujem za dôležité pripomenúť: v celkovej perspektíve sa nesmie stratiť priorita obetí!

- Aké sú ďalšie priority alebo postupy v prípadoch obvinení zo zneužívania?

Keď existuje dôvodné podozrenie, že došlo k zneužitiu dieťaťa alebo mladistvého, prípad treba nahlásiť biskupovi, prípadne provinciálovi, ak ide o rehoľníka. Oni sú potom povinní vec vyšetriť a zhromaždené dôkazy poslať priamo do Ríma, na Kongregáciu pre náuku viery: tá potom určí ďalší postup. V prípade biskupov, samozrejme, je v Cirkvi kompetentný priamo Vatikán. Zároveň treba pripomenúť, že obeť má právo obrátiť sa aj na políciu: o tom jej treba povedať. A kto sa dozvedel, že došlo k zneužitiu maloletej osoby, a túto informáciu vníma ako hodnovernú a podloženú, má povinnosť to oznámiť orgánom činným v trestnom konaní. 

K tomu možno dodať, že pre všetkých kňazov, aj rehoľníkov zároveň platia prísne pravidlá, sú povinní urobiť všetko preto, aby k zneužívaniu nedošlo, majú zabrániť akejkoľvek príležitosti. Určite ste počuli o tzv. nulovej tolerancii: ak sa preukáže vina v tejto oblasti, klerik nesmie dostať ďalšiu príležitosť. Cirkev sa snaží stáť na strane obetí a má rozhodnú vôľu zabrániť výskytu ďalších prípadov. Môj prípad na tomto postupe nič nemení. Verím, že dôjde k očisteniu môjho mena. Zároveň si veľmi želám, aby tí, ktorí sa skutočne stali obeťami, boli bratí do úvahy na prvom mieste. Aby vinníci boli spravodlivo potrestaní a k zneužívaniu viac nedochádzalo. 

------------------

(Prevzaté z TK KBS)

Autor: o.Jan - Štvrtok, 20.09. 2018 - 22:49:45 (70 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 11287 bajtov | Hodnotenie: 0)
Časopis Misionár + predplatné
Informácie
Plagát

Plagát

Autor: o.Jan - Sobota, 01.09. 2018 - 10:04:09 (152 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 467 bajtov | Hodnotenie: 0)
Pozvánka na duchovné cvičenia
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Sobota, 14.07. 2018 - 21:55:51 (169 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 205 bajtov | Hodnotenie: 0)
146 článkov (10 stránok, 15 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 28.08.2012

[ Viac ]
Počet ľudí na stránke
Spolu: 19
CP Ďačov
Cest. poriadok Ďačov

Stránka obce Ďačov
Obec Ďačov
Ankety
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľni peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 615
Web kamery
 
Viac web kamier
Počasie
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT
Odkazy na WEB stránky

Webhosting WebSupport
Hosting s ľudským prístupom

Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku
Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku

Obec Milpoš
Oficiálna stránka obce Milpoš

Obec Ďačov
Oficiálne stránky obce Ďačov

MOSRZ Sabinov
Miestná organizácia SRZ Sabinov

Mesto Sabinov
Mesto Sabinov kde sa dobre žije

Mesto Lipany
Mesto Lipany

Krehlík Ján
Súkromné stránky Ján Krehlik

Klub Nemecký obrovitý strakáč a Český strakáč
Klub chovateľov nemecký obrovitý strakáč a český strakáč

Gymnázium Lipany
Gymnázium Lipany - stránka našej školy

Gréckokatolícke mládežnícke centrum
Gréckokatolícke mládežnícke centrum - Barka v Juskovej Voli.

Gréckokatolícka farnosť Savinov
Gréckokatolícka farnosť Savinov

Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov
Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov

[ Pozri ZOZNAM ]
KALKULAČKA
Kalkulačka
 

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV


Správca stránok: Mgr. Krehlík Ján

©2012
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.12 sekúnd

  Admin
Infor. o registracii domeny