Gréckokatolícka cirkev farnosť Ďačov
Gréckokatolícka cirkev farnosť Ďačov
Kalendár
Dnes je: Piatok
5. marec. 2021

Sviatok má:
dnes: Fridrich
zajtra: Radoslav
pozajtra: Tomáš
včera: Kazimír

IP:54.236.58.220.
ec2-54-236-58-220.compute-1.amazonaws.com
Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar
Gréckokatolícky magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín

Biblia
Nový zákon
Nový zákon

Starý zákon
Starý zákon
Spovedné zrkadlo

Plagát
Ďačov mapa

Letecký pohľad Ďačov
Vyhľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
Vitajte na stránke
Gréckokatolíckej cirkvi - farnosti Ďačov

Slava Isusu Christu ! – Slava vo viki!


účet farnosti:

IBAN SK45 0900 0000 0050 3197 8856

Pán Boh zaplať za Vašu ochotu a za Váš milodar!


Liturgický prehľad 23.11 - 29.11.2020
Program Bohoslužieb
Liturgický prehľad
Autor: o.Jan - Nedeľa, 22.11. 2020 - 02:48:00 (82 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 212 bajtov | Hodnotenie: 0)
Modlitbové bdenie za ochranu života nenarodených detí
Modlidby

Dnes 18.11.2020 je 100 rokov od legalizácie potratov.

V modlitbovej skupinke Slovak Ďačov Mission AFCM SK, bude prebiehať modlitbové bdenie za ochranu života nenarodených detí. Možte sa taktiež pridať s touto iniciatívou, aj vo vašich farnostiach.

 

 

Ako vznikla myšlienka modlitbového bdenia za ochranu života nenarodených detí v sté výročie legalizácie potratov.

 

Nech je pochválený Ježiš Kristus!

Drahí priatelia, poprosili ma, aby som krátko porozprávala o tom, ako vznikla myšlienka medzinárodného  modlitbového bdenia za záchranu nenarodených detí v sté výročie legalizácie potratov.

Myslím, že to bola Panna Mária, ktorá mi pomohla pochopiť, že je to potrebné urobiť, a to skrze jedného človeka.

Ide o to, že prvé soboty v mesiaci vediem fatimské zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Prijímam tajomstvá, zúčastňujem sa na sv. omši k úcte Nepoškvrneného Srdca Panny Márie vo svojej farnosti, a potom pokračujem v modlitbe doma. Prečo o tom hovorím? Pretože vidím, že k myšlienke tejto modlitbovej aktivity v sté výročie legalizácie potratov ma priviedla Panna Mária.

Na sv. omši k úcte Nepoškvrneného Srdca Panny Márie v prvú sobotu v októbri v modlitbe veriacich bolo takéto pozvanie: «v sté výročie legalizácie potratov ťa prosíme o zastavenie zabíjania nenarodených detí v Rusku a na celom svete». Po sv. omši prišlo za mnou jedno dievča a začalo sa pýtať na toto výročie, kto to legalizoval a podobne. Nič o tom nevedela a bola veľmi prekvapená. Keď sa dozvedela, že to vzniklo v Sovietskom Rusku, povedala, že treba niečo urobiť, treba zorganizovať nejakú modlitbu. Mne zvlášť ostali v pamäti slová: «nerobíme pokánie». To, že nečiníme pokánie bola každodenná a strašná pravda.

Začali sme rozmýšľať, akú modlitbu by sme mohli zorganizovať.

Začala som organizovať modlitbu v celom Rusku. Ale potom som pochopila, že to netreba ohraničovať len na Rusko, pretože potraty sa týkajú celého sveta. Tak som začala klopať na ľudské srdcia po celom svete, a prosila som, aby sme sa v tento tragický dátum spojili v modlitbe za nenarodené deti, aby sme poprosili Pána o pomoc v tejto všeobecnej bolesti. Bolesti, ktorá sa nedá ľudsky vyriešiť. Situácia s potratmi je natoľko ťažká, že len vytrvalá modlitba mnohých ľudí ju môže zmeniť z bodu mrazu.

Drahí priatelia, chcem sa s vami podeliť aj o svoj názor v súvislosti s fenoménom legalizácie potratov, ktorý začal pred 100 rokmi v Sovietskom Rusku. Myslím si, že je to to, o čom Panna Mária hovorila vo Fatime: «Rusko bude zasvätené môjmu Nepoškvrnenému Srdcu a obráti sa. Ak nie, rozšíri do sveta svoje bludy». Pozrite, ako doslovne sa naplnili slová Panny Márie.     

Legalizácia potratov je jedným z Bludov Ruska, ktoré, ako povedala Božia Matka, sa rozšírilo do všetkých krajín sveta. Prečo strácam  toľký čas a silu na organizáciu tejto medzinárodnej modlitbovej aktivity? Predovšetkým, vždy ma bolel žiaľ týchto detí, ktoré nepovažujú za ľudí a kruto ich zabíjajú. Tiež cítim zodpovednosť zato, že v mojej krajine pred 100 rokmi vznikla legalizácia tohto zločinu a chcem za to Boha odprosovať a urobiť aspoň malé zadosťúčinenie v mene svojho národa, ktorý sa zatiaľ nekajá.

 

Anna Belova, Rusko

 

 

 

Modlitba za odprosenie.

Bože, všemohúci Otče, Stvoriteľ neba a zeme, Darca života, v pokore stojíme pred Tebou a so skrúšeným srdcom prosíme o odpustenie hriechov proti počatému životu. Prosíme o citlivosť srdca a nápravu mravov. Prosíme o ochranu života od počatia po prirodzenú smrť.

Požehnaj rodiny, zachovaj ich v pokoji, láske a v jednote. Rozmnožuj v manželoch radosť a otvorenosť pre dar nového života. Prebúdzaj v ženách milujúce, nežné a starostlivé materinské srdce. V mužoch prebúdzaj pravého ducha otcovstva, dôstojnosť, odvahu a česť. Prebuď v nich lásku k manželkám a deťom, vernosť a zodpovednosť.

Odvráť od hriechu tých, ktorí sa snažia prerušiť tehotenstvo, tých, ktorí nútia ženy pristúpiť k potratu, a tiež tých, ktorí potrat zabezpečujú a vykonávajú.

Upevni v dôvere v tvoju pomoc a starostlivosť tých, ktorí potrebujú materiálnu pomoc, prežívajú strach z výchovy dieťaťa bez partnera, alebo strach prijať dieťa so špecifickými potrebami.

Daruj skrúšenosť a duchovné uzdravenie tým, ktorí mali účasť na zabití  počatého ľudského života.

Uchráň naše duše od ľahostajnosti a účasti na zle. Daruj nám všetkým jednotu mysle pri ochrane života od počatia a novorodencom daruj život v bezpečí a spásu.

O to ťa prosíme skrze Krista nášho Pána. Amen.

Najsvätejšia Panna Mária, Zornica nového sveta, Matka všetkých žijúcich, Tebe zverujeme dar života: obráť svoj pohľad na veľký počet detí, ktorým nie je dovolené narodiť sa. Daj, aby všetci veriaci v tvojho Syna dokázali otvorene a s láskou hlásať ľuďom našej doby Evanjelium života. Vypros im milosť prijať ho ako večne nový dar a radosť, hlásať ho s vďačnosťou. Daruj im odvahu svedčiť o ňom, aby sme mohli spoločne so všetkými ľuďmi dobrej vôle budovať civilizáciu pravdy a lásky na česť a slávu Boha Stvoriteľa, ktorý je  Darca života. Amen.

Autor: o.Jan - Streda, 18.11. 2020 - 10:19:15 (84 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 11272 bajtov | Hodnotenie: 0)
Liturgický prehľad 16.11 - 22.11.2020
Program Bohoslužieb
Liturgický prehľad
Autor: o.Jan - Pondelok, 16.11. 2020 - 17:08:21 (104 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 216 bajtov | Hodnotenie: 0)
Liturgický prehľad 9.11 - 15.11.2020
Program Bohoslužieb
Liturgický prehľad
Autor: o.Jan - Pondelok, 16.11. 2020 - 16:06:09 (78 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 214 bajtov | Hodnotenie: 0)
Dušičkové odpustky budú mať rozšírenú možnosť kvôli pandémii
Informácie

Dušičkové odpustky budú mať rozšírenú možnosť kvôli pandémii (Vatican News, KBS, ABU-PO)

Toho roku, za aktuálnych okolností spôsobených pandémiou Covidu-19, bude možnosť získať úplné odpustky pre zomrelých veriacich predĺžená na celý mesiac november, a budú prispôsobené úkony a podmienky na ich získanie, aby sa zaistila bezpečnosť veriacich. Z poverenia Svätého Otca to umožnila formou dekrétu Apoštolská penitenciária, ktorá tak vyšla v ústrety žiadostiam biskupov z mnohých oblastí sveta postihnutých koronavírusom.

 

Apoštolská penitenciária s osobitným poverením pápeža Františka ustanovila, že toho roku úplné odpustky pre tých, ktorí navštívia cintorín a pomodlia sa za zosnulých, ktoré bežne platia len pre dni od 1. do 8. novembra, môžu byť presunuté na ďalšie dni, až do konca novembra. Tieto dni si veriaci môžu ľubovoľne vybrať a nemusia súvisle nasledovať za sebou.

 

Dekrét s podpismi hlavného penitenciára kardinála Maura Piacenzu a regensa Mons. Krzysztofa Nykiela hovorí aj o úplných odpustkoch z 2. novembra, pri príležitosti Spomienky na všetkých verných zosnulých, ktoré môžu získať tí, čo nábožne navštívia chrám alebo kaplnku a pomodlia sa Otče náš a Verím v Boha. Tieto môžu byť presunuté z 2. novembra nielen na predošlú alebo nasledujúcu nedeľu alebo na sviatok Všetkých svätých, ale aj na iný deň v mesiaci november, podľa slobodného rozhodnutia jednotlivých veriacich.

 

Okrem toho starí, chorí a všetci, ktorí z vážnych dôvodov nemôžu vychádzať z domu, a to aj z dôvodu obmedzení nariadených verejnou autoritou v čase pandémie, môžu získať odpustky na diaľku. Stačí ak sa v duchu spoja so spoločenstvom Cirkvi, zrieknu sa akéhokoľvek hriechu s úmyslom splniť ako náhle to bude možné tri ďalšie zvyčajné podmienky (sviatostná spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca) a pred obrazom Pána Ježiša alebo Panny Márie sa pomodlia zbožne modlitby za zosnulých.

 

Môžu to byť napríklad ranné chvály alebo vešpery z Liturgie hodín za zosnulých, svätý ruženec, korunka Božieho milosrdenstva alebo iné modlitby za zosnulých, ktoré sa veriaci radi modlia, alebo sa zahĺbia do meditačného čítania jedného z evanjeliových úryvkov ponúkaných v liturgii za zosnulých, alebo vykonajú skutok milosrdenstva, obetujúc Bohu bolesti a útrapy vlastného života.

 

Apoštolská penitenciária v dekréte zároveň veľmi prosí, aby všetci kňazi, vybavení náležitými fakultami, sa zvlášť veľkodušne venovali vysluhovaniu sviatosti pokánia a rozdávaniu svätého prijímania chorým. Kardinál Piacenza a Mons. Nykiel pripomínajú aj platné usmernenia v Nóte ohľadom sviatosti zmierenia v aktuálnej situácii pandémie z 19. marca.

 

Napokon, keďže dušiam v očistci sa pomáha prostredníctvom modlitieb veriacich a osobitne obetou Bohu milou na oltári, všetci kňazi sú naliehavo vyzvaní, aby na Spomienku na všetkých verných zosnulých slúžili tri razy za deň svätú omšu.

Plné znenie dekrétu tu.

Zdroj: https://www.vaticannews.va/sk/cirkev/news/2020-10 /dusickove-odpustky-budu- mat-rozsirenu-moznost-kvo li-pandemii.html

Autor: o.Jan - Pondelok, 16.11. 2020 - 16:04:19 (64 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 5814 bajtov | Hodnotenie: 0)
Liturgický prehľad 08.11.2020
Program Bohoslužieb
Liturgický prehľad
Autor: o.Jan - Nedeľa, 08.11. 2020 - 02:10:21 (100 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 216 bajtov | Hodnotenie: 0)
Liturgický prehľad 12.10 - 18.10.2020
Program Bohoslužieb
Liturgický prehľad
Autor: o.Jan - Sobota, 10.10. 2020 - 16:47:12 (102 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 212 bajtov | Hodnotenie: 0)
Live Tomba di Carlo Acutis
Videá
Autor: o.Jan - Štvrtok, 08.10. 2020 - 14:52:04 (113 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 231 bajtov | Hodnotenie: 0)
Liturgický prehľad 05.10 - 11.10.2020
Program Bohoslužieb
Liturgický prehľad
Autor: o.Jan - Sobota, 03.10. 2020 - 23:38:10 (133 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 204 bajtov | Hodnotenie: 0)
Od 1. októbra sa menia hygienické pravidlá, dotýkajú sa aj Cirkvi
Informácie

Od 1. októbra sa menia hygienické pravidlá, dotýkajú sa aj Cirkvi

 

Bratislava 30. septembra (TK KBS) Od 1. októbra sa menia hygienické opatrenia. Vydal ich Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. K dispozícii sú na stránke ÚVZ SR. Z nových pravidiel napríklad vyplýva, že na hromadných podujatiach (aj svätých omšiach) môže byť najviac 50 ľudí.

 

"S účinnosťou od 1. októbra 2020 až do odvolania sa všetkým fyzickým osobám, fyzickým osobám – podnikateľom a právnickým osobám zakazuje usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, zábavnej, spoločenskej či inej povahy v jednom okamihu v počte nad 50 osôb. V prípade, že počet osôb na kultúrnych alebo športových podujatiach vystupujúcich v mene organizátora (účinkujúci, športovci, organizačný tím apod.) presiahne počet 50, hromadné podujatie sa môže uskutočniť, ale bez prítomnosti obecenstva," píše ÚVZ SR. Zároveň výslovne zakazuje usporadúvať hromadné podujatia spoločenského charakteru (svadobné hostiny, oslavy, plesy, kary, stužkové slávnosti a pod.).

 

Výnimku z týchto zákazov majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v dobe začiatku hromadného podujatia disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie Covid-19, nie starším ako 12 hodín. Uvedené hromadné podujatia musia byť ohlásené na príslušnom miestnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom, pričom je potrebné uviesť presný čas a miesto jeho konania. Za dodržania týchto podmienok je na uvedenom podujatí možné podávať pokrmy alebo nápoje.

 

Pri usporadúvaní hromadných podujatí je potrebné dodržiavať viaceré povinnosti, ktoré je možné nájsť TU.

 

Na výkon bohoslužieb, prvého svätého prijímania, sviatosti birmovania, pohrebného obradu a sobášneho obradu, vrátane ich civilných verzií sa súčasne vzťahujú nasledovné povinnosti:

 

- vstup a pobyt v kostole alebo v obdobných priestoroch slúžiacich na výkon náboženských obradov umožniť len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka),

- pri vchode do kostola alebo do príslušných priestorov aplikovať dezinfekciu na ruky alebo poskytnúť jednorazové rukavice,

- odporúčame zabezpečiť sedenie tak, že medzi obsadenými miestami ostane jedno miesto neobsadené, pričom sekvenciu obsadenia sedadiel odporúčame vradoch alternovať (to sa nevzťahuje na osoby žijúce v spoločnej domácnosti), alebo tak, že je zabezpečené sedenie v každom druhom rade,

- dodržiavať respiračnú etiketu (kašlať, kýchať do vreckovky, resp. do lakťového ohybu, nepodávať si ruky),

- z obradov vylúčiť osoby, ktoré majú nariadenú karanténu alebo akékoľvek príznaky respiračného infekčného ochorenia,

- pokiaľ je to možné, usporadúvať osobitné bohoslužby prístupné len pre osoby staršie ako 65 rokov a pre osoby v rizikových skupinách,

- dezinfikovať použité bohoslužobné a iné predmety slúžiace náboženským účelom,

- pred rozdávaním svätého prijímania, posvätených chlebov, agapé si musí kňaz, či iná osoba zúčastňujúca sa tohto úkonu (ďalej len „rozdávajúci“) dezinfikovať ruky. Pri prijímaní sa odporúča prednostne podávanie chleba na ruku. V prípade kontaktu rozdávajúceho s ústami veriaceho, si musí rozdávajúci zakaždým vydezinfikovať ruky. Zároveň sa zakazuje používať obrady pitia z jednej nádoby (napr. pitie z kalicha viacerými osobami ako jednou, vrátane kňazov, diakonov a pod. Z kalicha môže piť vždy iba jedna osoba (napr. osoba predsedajúca liturgii),

- zakazuje sa pri náboženských obradoch podávanie rúk (znak pokoja je možné nahradiť úklonom alebo iným gestom, či úsmevom),

- v priestoroch, kde sa vykonávajú obrady odstrániť nádoby s vodou (napr. sväteničky),

- vykonávať častú dezinfekciu priestorov, hlavne dotykových plôch, kľučiek, podláh a predmetov.

 

Zdroj: Úrad verejného zdravotníctva SR

 

Z dôvodu obmedzenej účasti na bohoslužbách na počet 50 bol vydaný Konferenciou biskupov slovenska dišpenz pre veriacich od účasti na bohoslužbách v nedele a v prikázané sviatky. Prosíme všetkých, ktorí patria do rizikových kategórií, aby prenosy svätých liturgií sledovali z domu. Tých, ktorí prídu do chrámu prosíme o trpezlivosť, zvýšenú ohľaduplnosť a aj obetavosť, aby nedochádzalo k sporom, keď sa v cerkvi naplní daný počet. Veriaci, ktorí prídu do chrámu, budú musieť dodržiavať všetky stanovené hygienické opatrenia. 

Zdroj: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=202009300 63

30.09.2020 | TK KBS, ABUPO

Autor: o.Jan - Štvrtok, 01.10. 2020 - 16:00:42 (119 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 13248 bajtov | Hodnotenie: 0)
1879 článkov (188 stránok, 10 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 28.08.2012

[ Viac ]
Počet ľudí na stránke
Spolu: 30
CP Ďačov
Cest. poriadok Ďačov

Stránka obce Ďačov
Obec Ďačov
Ankety
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľni peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 673
Web kamery
 
Viac web kamier
Počasie
Predpoveď počasia : www.meteo.sk
Fáza mesiaca

SATELIT
Odkazy na WEB stránky

Webhosting WebSupport
Hosting s ľudským prístupom

Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku
Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku

Obec Milpoš
Oficiálna stránka obce Milpoš

Obec Ďačov
Oficiálne stránky obce Ďačov

MOSRZ Sabinov
Miestná organizácia SRZ Sabinov

Mesto Sabinov
Mesto Sabinov kde sa dobre žije

Mesto Lipany
Mesto Lipany

Krehlík Ján
Súkromné stránky Ján Krehlik

Klub Nemecký obrovitý strakáč a Český strakáč
Klub chovateľov nemecký obrovitý strakáč a český strakáč

Gymnázium Lipany
Gymnázium Lipany - stránka našej školy

Gréckokatolícke mládežnícke centrum
Gréckokatolícke mládežnícke centrum - Barka v Juskovej Voli.

Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov
Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov


Gréckokatolícka farnosť Sabinov

[ Pozri ZOZNAM ]
KALKULAČKA
Kalkulačka
 

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV


Správca stránok: Mgr. Krehlík Ján

©2012
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.13 sekúnd

  Admin
Infor. o registracii domeny