Gréckokatolícka cirkev farnosť Ďačov
Kalendár
Dnes je: Streda
18. júl. 2018

Sviatok má:
dnes: Kamila
zajtra: Dušana
pozajtra: Iľja, Eliáš
včera: Bohuslav

IP:54.162.123.74.
ec2-54-162-123-74.compute-1.amazonaws.com
Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar
Gréckokatolícky magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín

Biblia
Nový zákon
Nový zákon

Starý zákon
Starý zákon
Ďačov mapa

Letecký pohľad Ďačov
Vyhľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
TV vysielania
Gréckokatolícka cirkev farnosť Ďačov: Informácie

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Ponuka pro-life projektov
Informácie

AJ LEKÁRNIK MÁ DUŠU - duchovno-formačné stretnutie lekárnikov, laborantov a študentov farmácie sa bude konať 7. októbra 2017 v priestoroch na Hlavnej 89 v Košiciach. Poplatok 10€. Registrácia: edilekaren@gmail.com. V programe: Spiritualita lekárnika, Bioetický pohľad na antikoncepciu, Uplatnenie výhrady vo svedomí,... Viac na www.zazivot.sk

Plagát

RÁCHELINA VINICA - terapeuticko-duchovný víkendový program pre zranených potratom (rodičia potrateného dieťaťa, starí rodičia, súrodenci, lekári a ostatní asistujúci pri potratoch...)  sa bude konať 20.-22.október 2017  v Prešovskom kraji. Registrácia: rachel@rodinabb.sk, 0911 911 794.

Plagát

VÍKENDOVÁ OÁZA PRE BEZDETNÝCH MANŽELOV - sa bude konať v penzióne Augustineum v Bardejovských Kúpeľoch od 27. do 29. októbra 2017. V programe: Fázy smútenia, Zvládanie stresu, Možnosti liečby, Biblické posolstvo pre bezdetných,... Registrácia: vikend.manzelia@gmail.com. Viac na www.zazivot.sk

Plagát

 

JESENNÝ FORMAČNÝ DEŇ PRO-LIFE AKTIVISTOV – jednodňovka, pre všetkých, ktorí chcú rozšíriť svoje poznatky a posilniť svoju pro-life motiváciu. Bude sa konať na fare v Hermanovciach pri Prešove 4. novembra 2017. Hosť: MUDr. Peter Lukčo, gynekológ. V programe: svedectvá, zdieľanie, diskusia, modlitba... Registrácia: zazivotkosice@gmail.com. Viac na www.zazivot.sk.

Autor: o.Jan - Sobota, 23.09. 2017 - 20:50:44 (95 čitateľov)(Zobraziť celý článok | Hodnotenie: 0)
Predplatné časopisu Misionár
Informácie
Plagát

Plagát
Autor: o.Jan - Sobota, 23.09. 2017 - 20:21:11 (65 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 444 bajtov | Hodnotenie: 0)
Ponuka časopisu Rebrík
Informácie

Oznam ABÚ-PO: Ponuka časopisu Rebrík

Dôstojní otcovia, v nedeľných oznamoch vyhláste nasledujúci oznam:

Aj v školskom roku 2017/2018 vychádza katolícky časopis Rebrík, ktorý vydáva eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Je to jediný katolícky časopis pre mladších žiakov na Slovensku. Časopis poskytuje čitateľom kvalitné a zaujímavé texty, materiály na podporu čítania s porozumením a svojím obsahom pomáha deťom v ich duchovnom raste. Je vhodný ako súčasť prípravy detí na prvú svätú spoveď. Rebrík môžete objednať svojim deťom alebo vnúčatám na tel. čísle 02/204 452 53 alebo prostredníctvom internetovej stránky www.rebrik.sk.

Autor: o.Jan - Piatok, 15.09. 2017 - 16:24:30 (63 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 1312 bajtov | Hodnotenie: 0)
Aktivity Centra pre rodinu na Sigorde
Informácie

Aktivity Centra pre rodinu na Sigorde

Kurz Billingsovej ovulačnej metódy (6. – 8. október 2017) – Centrum pre rodinu na Sigorde vás pozýva na kurz Billingsovej ovulačnej metódy, ktorý organizuje v spolupráci s Donum vitae. Kurz je určený predovšetkým lektorom Billingsovej ovulačnej metódy, tým, ktorí majú absolvovaný prvý kurz, tým, ktorí chcú prehĺbiť svoje vedomosti, a tým, ktorí si chcú obnoviť svoj certifikát. Privítame však všetkých, ktorí chcú poznať tajomstvo zrodu života a získať kľúče od svojej plodnosti, aby mohli vedome spolupracovať s Pánom na stvoriteľskom diele. Príspevok je 50 eur za osobu.

Kurz Samuel (13. – 15. október 2017) – Výchova detí je zaiste jedným veľkým umením a tým najlepším vychovávateľom je Boh, ktorý nám deti daroval. Výchova teda spočíva v zodpovednom odovzdávaní viery vlastným deťom. Ide o to, ako neprekaziť Bože zámery s našimi ratolesťami. Kurz Samuel vám pomôže plnšie porozumieť výchove a odovzdávaniu viery deťom na princípoch Božieho slova. Cieľom je posilnenie, obnova a uzdravenie v oblasti vzťahov rodičov s deťmi. Príspevok je 95 eur za manželský pár.

Kurz prípravy na manželstvo (19. – 22. október 2017) – Ak sa chystáte na svoj svadobný deň alebo o ňom ešte len uvažujete, ak máte plnú hlavu predsvadobných príprav, alebo sa okolo svadobných salónov ešte len prechádzate, urobte pre vašu spoločnú budúcnosť ešte niečo, čo váš vzťah posilní. Dajte vašej vysnívanej svadbe ešte jedno kritérium – kvalitnú prípravu. Viac sa o kurze prípravy na manželstvo môžete dozvedieť na www.domanzelstva.sk. Príspevok je 60 eur za osobu.

MMM2 kurz (Manželstvo misia možná) (27. – 29. október 2017) – Víkend pre manželské páry túžiace obnoviť si manželskú jednotu, vzájomnú lásku a porozumenie. Víkend je pod vedením známeho slúžiaceho tímu SNE – Spoločenstvo novej evanjelizácie Dolný Kubín. Tento kurz nadväzuje na kurz MMM1, ktorý treba mať absolvovaný. Príspevok je 95 eur za manželský pár.

Kurz Biblia a peniaze (3. – 5. november 2017) – „Nechaj Boha na pokoji, hovoríme o biznise!“ Koľkokrát sme počuli podobné výroky? Ani pre mnohých z nás kresťanov nie je ľahké vybudovať most medzi Božím slovom a naším finančným životom. V Biblii je však dvakrát viac veršov o peniazoch ako o viere a modlitbe dohromady. Vedeli ste to? Súvislostí medzi Božím slovom a našimi financiami je viac, ako si často myslíme. Boh nám nepovie, koľko máme investovať do sporiaceho účtu a do akciových trhov, ale podáva nám Božie zásady, ktoré budú usmerňovať náš finančný manažment vrátane krátkodobých, strednodobých a dlhodobých investícií. Potrebujete zlepšiť svoju finančnú stabilitu? Chcete viac spoznať Božie zásady, ktoré môžu usmerniť vaše finančné hospodárenie? Tento kurz vám pri tom pomôže. To, ako spravujeme svoje peniaze, odhaľuje, kde sa duchovne nachádzame. Príspevok na kurz je 50 eur za osobu.

Autor: o.Jan - Piatok, 15.09. 2017 - 16:17:47 (67 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 4399 bajtov | Hodnotenie: 0)
Nedeľné sväté liturgie v UPeCe Bratislava
Informácie

Oznam ABÚ-PO: Nedeľné sväté liturgie v UPeCe Bratislava

Dôstojní otcovia, žiadame vás, aby ste teraz na začiatku akademického roka v rámci nedeľných oznamov informovali svojich veriacich, obzvlášť študentov a pracujúcich o tom, že v Bratislave sa okrem katedrály a Petržalky slávia nedeľné sväté liturgie aj v Univerzitnom pastoračnom centre v Mlynskej doline o 11:15 h. a je tam aktívne spoločenstvo našich gréckokatolíckych mladých, ktoré ponúka „kúsok domova“ všetkým vzdialeným od domova. Táto informácia je osobitne dôležitá pre rodičov a mladých, ktorí tohto roka začínajú v Bratislave študovať alebo už študujú. Je škoda, že sa nám v hlavnom meste aj pre neinformovanosť stráca veľa mladých, aj z kňazských rodín. Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke UPeCe Bratislava: www.upc.uniba.sk.

Zároveň vám pripomíname, aby ste upozornili svojich veriacich, že aj v iných univerzitných mestách stredného a západného Slovenska existujú gréckokatolícke farnosti Bratislavskej eparchie s ustanovenými kňazmi: Bansk. Bystrica, Martin, Nitra, Trenčín, Trnava, Zvolen, Žilina a iné, ktorých kontakt ľahko zistíte cez online schematizmus Bratislavskej eparchie na webovej stránke www.grkatba.sk.

Autor: o.Jan - Piatok, 15.09. 2017 - 15:57:46 (65 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 1933 bajtov | Hodnotenie: 0)
Pozvánka na konferencie na GTF PU v Prešove
Informácie

Oznam ABÚ-PO: Pozvánka na konferencie na GTF PU v Prešove

Dôstojní otcovia, srdečne pozývame vás a vašich veriacich na konferencie, ktoré organizuje naša Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove v zimnom semestri 2017/2018 v nasledujúcich termínoch:

10. október: Pastorácia a sprevádzanie rozvedených katolíkov po pápežskej exhortácii Amoris laetitia

3. – 4. november: Štvrtá medzinárodná konferencia o filozofii a kánonickom práve, kontemporárne výzvy vzdelávania: hodnoty – normy – legislatíva – k 425. výročiu narodenia J. A. Komenského

8. november: Kolokvium k mediálnej kultúre

24. november: Disputationes Quodlibetales XXI.

7. – 8. december: Duchovné dedičstvo otca Pavla Florenského (1882 – 1937) a jeho aktuálnosť

13. december: Hľadanie zmyslu života ako pastoračná výzva 2.

14. december: Hľadanie zmyslu života v pastoračnej službe

Autor: o.Jan - Piatok, 15.09. 2017 - 15:46:22 (64 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 3131 bajtov | Hodnotenie: 0)
Pozvánka na blahorečenie dona Titusa Zemana v Bratislave
Informácie

Pozvánka na blahorečenie dona Titusa Zemana v Bratislave

V sobotu 30. septembra 2017 sa uskutoční blahorečenie rehoľného kňaza dona Titusa Zemana na priestranstve pri Kostole Svätej rodiny v Bratislave-Petržalke na tom istom mieste, kde bol pred trinástimi rokmi blahorečený náš hieromučeník Vasiľ Hopko.

Slovenský salezián kňaz Titus Zeman (1915 ― 1969) na začiatku komunizmu zachránil dve desiatky saleziánskych bohoslovcov a kňazov, keď ich tajne odviedol do Talianska. Komunistický režim ho za to prenasledoval, mučil a ponižoval vo viacerých väzniciach vtedajšieho Československa a zapríčinil jeho smrť. Rehabilitovali ho až po páde komunizmu.

Prípravný program 30. septembra 2017 sa začne o 9.30 h. Pontifikálna svätá omša blahorečenia sa začne o 10.30 h a bude jej predsedať a obrad blahorečenia vykoná legát Svätého Otca Františka kardinál Angelo Amato, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých. O 16.00 h popoludní sa uskutoční slávnostný ceremoniál po blahorečení dona Titusa Zemana Prekročil som hranicu v HANT Aréne v Bratislave.

Autor: o.Jan - Piatok, 15.09. 2017 - 15:39:05 (66 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 1754 bajtov | Hodnotenie: 0)
k procesu blahorečenia Božieho sluhu Jána Ivana Mastiliaka CSsR
Informácie

Oznam pre veriacich k procesu blahorečenia

Božieho sluhu Jána Ivana Mastiliaka CSsR

Drahí veriaci, informujeme vás, že vypočúvania svedkov v procese o živote, hrdinských čnostiach, o povesti svätosti a znameniach Božieho sluhu kňaza rehoľníka Jána Ivana Mastiliaka CSsR, patriaceho do Kongregácie Najsvätejšieho Vykupiteľa, ktorý bol otvorený 31. januára 2015 v aule Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove dekrétom prešovského arcibiskupa metropolitu Jána Babjaka SJ budú onedlho uzavreté na archieparchiálnej úrovni.

Preto vás, drahí veriaci, ešte raz vyzývame, ak žijú očití svedkovia uvedeného Božieho sluhu alebo viete o niekom, kto ho priamo a bezprostredne poznal, alebo ak existujú svedkovia, ktorí dostali informácie o Božom sluhovi od tých, ktorí ho priamo a bezprostredne poznali, a chceli by svedčiť v tomto procese skúmania, nech svoju žiadosť o účasť v procese, ako aj písomné vyhlásenie, ktoré musí byť nimi osobne podpísané, zašlú arcibiskupskému delegátovi na adresu: ICLic. Jaroslav Pasok, arcibiskupský delegát, Hlavná 1, 081 35 Prešov alebo sa môžu prihlásiť priamo na telefónnom čísle: 0910 842

052.

Autor: o.Jan - Piatok, 15.09. 2017 - 15:29:51 (81 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 1982 bajtov | Hodnotenie: 0)
Smernice pre podávanie Eucharistie deťom a nemluvňatám po krste
Informácie
Plagát

Plagát

Plagát
Autor: o.Jan - Piatok, 15.09. 2017 - 12:22:36 (92 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 693 bajtov | Hodnotenie: 0)
Oznam o internetovom Rádiu Mária
Informácie

Oznam o internetovom Rádiu Mária

Oznamujeme vám, že pri príležitosti 100. výročia fatimských zjavení bude spustené slovenské vysielanie Rádia Mária, ktoré nateraz denne vysiela 24 hodín ako internetové modlitbové rádio na webovej stránke: www.radiomariaslovakia.sk.

Autor: o.Jan - Sobota, 02.09. 2017 - 10:36:40 (59 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 578 bajtov | Hodnotenie: 0)
132 článkov (14 stránok, 10 článkov na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 28.08.2012

[ Viac ]
Počet ľudí na stránke
Spolu: 11
CP Ďačov
Cest. poriadok Ďačov

Stránka obce Ďačov
Obec Ďačov
Ankety
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľni peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 585
Web kamery
 
Viac web kamier
Počasie
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT
Poštové schránky

TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!
Odkazy na WEB stránky

Webhosting WebSupport
Hosting s ľudským prístupom

Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku
Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku

Obec Milpoš
Oficiálna stránka obce Milpoš

Obec Ďačov
Oficiálne stránky obce Ďačov

MOSRZ Sabinov
Miestná organizácia SRZ Sabinov

Mesto Sabinov
Mesto Sabinov kde sa dobre žije

Mesto Lipany
Mesto Lipany

Krehlík Ján
Súkromné stránky Ján Krehlik

Klub Nemecký obrovitý strakáč a Český strakáč
Klub chovateľov nemecký obrovitý strakáč a český strakáč

Gymnázium Lipany
Gymnázium Lipany - stránka našej školy

Gréckokatolícke mládežnícke centrum
Gréckokatolícke mládežnícke centrum - Barka v Juskovej Voli.

Gréckokatolícka farnosť Savinov
Gréckokatolícka farnosť Savinov

Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov
Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov

[ Pozri ZOZNAM ]
KALKULAČKA
Kalkulačka
 

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV


Správca stránok: Mgr. Krehlík Ján

©2012
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.11 sekúnd

  Admin
Infor. o registracii domeny