Gréckokatolícka cirkev farnosť Ďačov
Kalendár
Dnes je: Utorok
16. január. 2018

Sviatok má:
dnes: Kristína
zajtra: Nataša
pozajtra: Bohdana
včera: Dobroslav

IP:54.91.48.104.
ec2-54-91-48-104.compute-1.amazonaws.com
Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar
Pomôžme zachrániť duše
REGISTRÁCIA
Registrácia
Gréckokatolícky magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín

Biblia
Nový zákon
Nový zákon

Starý zákon
Starý zákon
Ďačov mapa

Letecký pohľad Ďačov
Vyhľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie
Radio
Stanica:
Nie je voľba


<a href=''>Play Nie je voľba</a>

Hrať v samostatnom okne
TV vysielania
Gréckokatolícka cirkev farnosť Ďačov: Informácie

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Blahorečenie saleziána kňaza Titusa Zemana, mučeníka
Informácie
Plagát

Plagát

Plagát
Autor: o.Jan - Pondelok, 03.07. 2017 - 22:10:42 (228 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 609 bajtov | Hodnotenie: 0)
Pozvánka na duchovné cvičenia pre laikov
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Piatok, 30.06. 2017 - 11:32:10 (38 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 199 bajtov | Hodnotenie: 0)
Pozvánka na stretnutia s Myrnou Nazzour
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Sobota, 24.06. 2017 - 17:18:15 (35 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 207 bajtov | Hodnotenie: 0)
Svätý Otec vymenoval Mons. Milana Lacha SJ za apošt. admin. eparchie Parma
Informácie

Svätý Otec František vymenoval 24. júna 2017, na sviatok Narodenia sv. Jána Krstiteľa, vladyku Milana Lacha SJ, doterajšieho pomocného biskupa Prešovskej archieparchie a titulárneho biskupa ostrazinského, za apoštolského administrátora vakantnej gréckokatolíckej eparchie Parma v USA.

V čase vymenovania slávil vladyka Milan archijerejskú svätú liturgiu spolu s prešovským arcibiskupom metropolitom Jánom Babjakom SJ v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove pri príležitosti archieparchiálnej odpustovej slávnosti Narodenia sv. Jána Krstiteľa, patróna Prešovskej archieparchie. V jej závere toto menovanie, oznámené na poludnie Svätou Stolicou, veriacim sprostredkoval vladyka Ján, ktorý zároveň vladykovi Milanovi zablahoželal k novej službe, ktorou ho poveril Svätý Otec a poďakoval mu za službu pomocného biskupa v Prešove. Je symbolické, že aj katedrálny chrám eparchie Parma je zasvätený sv. Jánovi Krstiteľovi.

Eparchia Parma patrí do Pittsburghskej gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris v USA. Od mája 2016, po tom, ako pápež František prijal rezignáciu vtedajšieho eparchiálneho biskupa Parmy Johna Michaela Kudricka, ktorý je teraz emeritným biskupom, eparchiu doteraz viedol ako apoštolský administrátor pittsburghský arcibiskup metropolita William Skurla.

Vladykovi Milanovi Lachovi SJ, novovymenovanému apoštolskému administrátorovi v Parme, srdečne blahoželáme a u Pána vyprosujeme hojnosť Božieho požehnania v novej službe v geograficky síce vzdialenej, ale vierou blízkej krajine. Zároveň mu Prešovská archieparchia a celá Gréckokatolícka metropolitná cirkev sui iuris na Slovensku ďakuje za jeho štvorročné pôsobenie v službe pomocného biskupa. Na mnohaja i blahaja ľita, vladyko! 

prevzaté z: grkatpo.sk

Autor: o.Jan - Sobota, 24.06. 2017 - 15:06:01 (45 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 3635 bajtov | Hodnotenie: 0)
Svätý Otec menoval Mons. Milana Lacha SJ apoštolským admin. eparchie Parma
Informácie

Vatikán/USA 24. júna – Svätý Otec František vymenoval vladyku Milana Lacha SJ, titulárneho biskupa ostracinského a doterajšieho pomocného biskupa Prešovskej gréckokatolíckej archieparchie, za apoštolského administrátora sede vacante Ruténskej gréckokatolíckej eparchie Parma v USA. Sídlo eparchie sa nachádza neďaleko Clevelandu v štáte Ohio. Menovanie dnes publikovalo Tlačové stredisko Svätej stolice.

Ruténska eparchia Parma bola zriadená v roku 1969 a dnes je sufragánnou eparchiou Pittsburskej gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris. Zahŕňa najmä potomkov vysťahovalcov východného katolíckeho obradu z Uhorska, ktorí pochádzali z vtedajšej rozsiahlej Mukačevskej eparchie. Biskupský stolec Parmskej ruténskej eparchie je uprázdenený od mája 2016.

Podľa údajov Pápežskej štatistickej ročenky 2017 má Parmská ruténska eparchia 30 farností, v ktorých pôsobí 33 kňazov, 15 trvalých diakonov a 7 rehoľných sestier. Spravuje dve cirkevné školy a jedno charitatívne centrum. V uplynulom roku slávili 68 krstov a vysviacku jedného novokňaza. Traja bohoslovci sa pripravujú na štúdiách.

Biskup Milan Lach má 43 rokov a je členom Spoločnosti Ježišovej. V apríli 2013 ho pápež František vymenoval za prešovského pomocného biskupa. Od roku 2016 je vizitátorom Kongregácie pre východné cirkvi pre semináre a kolégiá v Ríme.

prevzaté z: sk.radiovaticana.va

Autor: o.Jan - Sobota, 24.06. 2017 - 14:50:30 (31 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 2975 bajtov | Hodnotenie: 0)
2. Kolo prijímacich skúšok na Gymnáziu bl. Pavla Petra Gojdiča v PO
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Štvrtok, 08.06. 2017 - 10:06:45 (57 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 213 bajtov | Hodnotenie: 0)
Pozvánka na stretnutia s Myrnou Nazzour
Informácie
Plagát
Autor: o.Jan - Streda, 07.06. 2017 - 14:09:14 (136 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 211 bajtov | Hodnotenie: 0)
Bioetická konferencia organizovaná Subkomisiou pre bioetiku TK KBS
Informácie
Plagát

Plagát

Plagát

Plagát
Autor: o.Jan - Piatok, 26.05. 2017 - 15:05:27 (72 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 915 bajtov | Hodnotenie: 0)
Aktivity Centra pre rodinu na Sigorde
Informácie

Kurz prípravy na manželstvo (25. – 28. máj 2017) – Ak sa chystáte na svoj svadobný deň alebo o ňom ešte len uvažujete, ak máte plnú hlavu predsvadobných príprav alebo sa okolo svadobných salónov ešte len prechádzate, urobte pre svoju spoločnú budúcnosť ešte niečo, čo váš vzťah posilní. Dajte svojej vysnívanej svadbe ešte jedno kritérium – kvalitnú prípravu. Viac sa o kurze prípravy na manželstvo môžete dozvedieť na www.domanzelstva.sk. Príspevok je 60,- eur za osobu.

Kurz Rút (5. – 7. máj 2017; 16. – 18. jún 2017) – Ide o evanjelizačný kurz pre manželov, ktorého zmyslom je posilniť, oživiť a uzdraviť vzťah manželov prostredníctvom poznania a obrátenia sa k plánu Boha pre kresťanské manželstvo. Príspevok je 95,- eur za manželský pár.

Duchovné cvičenia pre kňazské manželské páry (12. – 14. máj 2017) – Pozývame kňazov a ich manželky na duchovné cvičenia, počas ktorých sa môžu obaja ako kňazský manželský pár viac priblížiť k Bohu a načúvať mu. Zároveň je to čas, ktorý môžu stráviť spolu. Exercitátorom bude otec Marcel Mojzeš. Príspevok je 25,- eur za kňazský manželský pár.

Kurz Billingsovej ovulačnej metódy (19. – 21. máj 2017) – Centrum pre rodinu na Sigorde vás pozýva na kurz Billingsovej ovulačnej metódy, ktorý organizuje v spolupráci s Donum vitae. Kurz je určený predovšetkým lektorom Billingsovej ovulačnej metódy, tým, ktorí majú absolvovaný prvý kurz, tým, ktorí chcú prehĺbiť svoje vedomosti, a tým, ktorí si chcú obnoviť svoj certifikát. Privítame však všetkých, ktorí chcú poznať tajomstvo zrodu života a získať kľúče od svojej plodnosti, aby mohli vedome spolupracovať s Pánom na stvoriteľskom diele. Príspevok je 50,- eur za osobu, 45,- eur pre študentov a nezamestnaných.

Škola Otcovo srdce – Father Heart School A (30. jún – 5. júl 2017; 21. – 26. júl 2017) – Z Božej dobroty môžeme nazývať nekonečného Boha Otcom. Diabol, vedomý si tejto výsady, chce urobiť všetko možné, aby sa otcovstvo v živote človeka degradovalo, a preto robí útoky na túto dištanciu. Nielen deti, ale mnoho jedincov vníma vzťah k Bohu cez svojho otca. A tak ak ja vnímam pozemského otca ako vzdialeného, prísneho, neistého, taký istý je pre mňa Boh. Daná aktivita, ktorú Cirkev vo svojej láske ponúka aj cez naše centrum pre rodinu, slúži na obnovu a posilnenie vzťahu k Otcovi. Táto škola ponúka autentické, intímne poznanie Boha a jeho lásky voči tebe. Poď a objav neuveriteľnú slobodu o pravde syna a dcéry. Počas celého týždňa môžeš zažiť teologické a biblické učenie a výklad objavujúci aspekt Božej pravdy, jeho charakteru a osobnosti, ktorý si možno doteraz nepoznal. Objav svoju skutočnú mužskosť a ženskosť vo svetle lásky nebeského Otca. Táto škola zmení tvoje srdce. Príspevok za školu je 125,- eur za osobu.

Duchovné cvičenia pre rozvedených a nesviatostne sobášených (8. – 10. december 2017) – Ľudia žijúci v nesviatostnom zväzku tiež zdieľajú s ostatnými Božiu starostlivosť. Nie sú exkomunikovaní, sú naďalej členovia Cirkvi, hoci z rôznych dôvodov prežívajú bolesť odlúčenia od sviatosti pokánia a Eucharistie. Sú medzi nimi veľké rozdiely, ako je veľký rozdiel medzi tým, kto opantaný hriechom sa dokonale odvrátil od Boha i svojho partnera, zanechal vernosť a neplní si ani základnú povinnosť voči svojim deťom, a tým, kto opustený a ponížený našiel po čase blízku osobu a žije s ňou v nesviatostnom zväzku. Cena je 50 eur za osobu.

Autor: o.Jan - Nedeľa, 07.05. 2017 - 07:37:27 (49 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 4012 bajtov | Hodnotenie: 0)
Večeradlo - 100. výročie fatimských zjavení
Informácie

Plagát
Autor: o.Jan - Sobota, 25.03. 2017 - 21:31:14 (40 čitateľov)(Zobraziť celý článok | 208 bajtov | Hodnotenie: 0)
120 článkov (12 stránok, 10 článkov na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 28.08.2012

[ Viac ]
Počet ľudí na stránke
Spolu: 10
Stránka obce Ďačov
Obec Ďačov
Ankety
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľni peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 563
Web kamery
 
Viac web kamier
Počasie
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT
Poštové schránky

TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!
Odkazy na WEB stránky

Webhosting WebSupport
Hosting s ľudským prístupom

Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku
Oficiálna stránka katolíckej cirkvi na Slovensku

Obec Milpoš
Oficiálna stránka obce Milpoš

Obec Ďačov
Oficiálne stránky obce Ďačov

MOSRZ Sabinov
Miestná organizácia SRZ Sabinov

Mesto Sabinov
Mesto Sabinov kde sa dobre žije

Mesto Lipany
Mesto Lipany

Krehlík Ján
Súkromné stránky Ján Krehlik

Klub Nemecký obrovitý strakáč a Český strakáč
Klub chovateľov nemecký obrovitý strakáč a český strakáč

Gymnázium Lipany
Gymnázium Lipany - stránka našej školy

Gréckokatolícke mládežnícke centrum
Gréckokatolícke mládežnícke centrum - Barka v Juskovej Voli.

Gréckokatolícka farnosť Savinov
Gréckokatolícka farnosť Savinov

Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov
Gréckokat. arcibiskupstvo Prešov

[ Pozri ZOZNAM ]
KALKULAČKA
Kalkulačka
 
Správca stránok: Mgr. Krehlík Ján

©2012
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.06 sekúnd

  Admin
Infor. o registracii domeny